عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه هناصر اقلیمی و تاثیر آن در پدیده های فنولوژیکی کلزا در شهرستان رامسر

قسمتی از متن پایان نامه :

زاویه تابش

در اول فروردین ومهر(اعتدالین)طول روز در همه جای ایران برابر می باشد وهمیشه مقدار تابش را زاویه تابش تعیین می کند.در نتیجه در شمال ایران به دلیل زاویه تابش مایل تر تعداد انرژی روزانه کم تر از جنوب می باشد. (علیجانی ،1386 ص13)

نوسان فصلی انرژی تابشی روزانه در شمال ایران مانند شهرستان رامسر بیش تر از جنوب ایران می باشد که علت ان تغییرات ابرناکی اسمان می باشد که عامل کنترل انرژی تابشی خورشید می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

کم ترین ساعات افتابی در رامسر در ماه های اذر ودی نظاره می گردد که دلیل ان ابرناکی اسمان بوده می باشد ودر فصل تابستان و بهاربیش ترین ساعات افتابی در رامسر نظاره می گردد . یکی از علت های کاهش ساعات افتابی شمال به جنوب ،بالا بودن عرض جغرافیایی می باشد اما در مجموع روزهای ابرناکی در شمال بیش تر می باشد. در واقع در طول سال حدود 25 روز اسمان صاف دیده می گردد.

در سواحل دریای خزر مانند در شهرستان رامسر به علت بالا بودن عرض جغرافیایی و کم تر بودن ساعات افتابی از حداقل انرژی تابشی روزانه برخوردار می باشد.

بیش ترین ساعات افتابی ماهیانه در خرداد و کم ترین ان مربوط به ماه اذر می باشد.که زاویه تابش خورشید و اندازه ابرناکی هوا و طول مدت روشنایی در این تغییرات موثر می باشند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

-آیا شرایط اقلیمی شهرستان رامسر برای کاشت گیاه کلزا مناسب می باشد؟

– کدام عوامل جغرافیایی در منطقه در کاشت گیاه کلزا تاثیر می گذارد ؟

– مکان های مساعد و نیمه مساعد و…برای رویش کلزا در شهرستان رامسر کدام می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد