مطالعه هناصر اقلیمی و تاثیر آن در پدیده های فنولوژیکی کلزا در شهرستان رامسر

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

منابع آب

بیش تر منابع اب شرب این شهرستان از چاه های نیمه عمیق و چشمه های بالا دست تامین می گردد اما برای ابیاری مزارع و درختان در فصول گرم سال خصوصا تیر و مردادو شهریوراز اب رودخانه های شهرستان بهره گیری می گردد.حدود 50% از رودخانه های شهرستان همیشگی  بوده و از نظر کمبود اب کشاورزی در محدودیت نمی باشد.

مهم ترین رودخانه همیشگی و پراب شهرستان رامسر رودخانه ی صفا رود می باشد که حدود 60% مزارع و باغات رامسر از ان بهره مند می شوند.اکنون سد میجران نیز با ذخیره اب فراوان با حجم ذخیره 1600 متر مکعب در روز به عنوان ضریب تضمین بیش تری برای شهرستان نیز می باشد.

 

3-9صفا رود(ترکرود):

از رودخانه های مستقل زیر حوضه چالوس بوده که در غرب و مرکز شهرستان رامسر جریان دارد.شاخه های این رودخانه از کوه های سه برادر باارتفاع 2972 متر ،زلزلان دشت با ارتفاع 2900 متر ،کبون با ارتفاع 2800 متر ،واراک سربا ارتفاع 525 متر واقع در 20 کیلومتری جنوب غربی شهرستان رامسر سرچشمه گرفته در ابادی فتکوه این شاخه ها به هم پیوسته و رودخانه صفا رود را می سازد.

این رودخانه ابادی های فتکوه،نیادشت،ولگام سر ، بامسی،لات محله را مشروب و در شمال شرق این شهر به دریای خزر می ریزد. نام دیگر این رودخانه ترکرود می باشد.(معاونت طرح و برنامه ریزی مازندران،سالنامه اماری،1385 )

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

-آیا شرایط اقلیمی شهرستان رامسر برای کاشت گیاه کلزا مناسب می باشد؟

– کدام عوامل جغرافیایی در منطقه در کاشت گیاه کلزا تاثیر می گذارد ؟

– مکان های مساعد و نیمه مساعد و…برای رویش کلزا در شهرستان رامسر کدام می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد