عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه هناصر اقلیمی و تاثیر آن در پدیده های فنولوژیکی کلزا در شهرستان رامسر

قسمتی از متن پایان نامه :

در قسمت هایی از نواحی پایکوهی که به دلیل عدم وجود رودخانه و سیلاب های مهم مخروط افکنه هاتشکیل شده اند،اراضی  نسبتا هموار و مسطحی هست که از خاک های عمیق با بافت متوسط تا سنگین برخوردارند.این خاک ها عمدتابه باغات مرکبات و در بعضی موارد به مزارع برنجکاری اختصاص یافته اند.

حد فاصل بخش فوق و نوار ساحلی اراضی مسطحی با خاک عمیق و بافت سنگین قرار گرفته اند،این خاک ها از نظر زهکشی ضعیف و اب زیر زمینی معمولا به سطح خاک نزدیک می باشد.

اندازه موادالی در این خاک ها نسبتا زیاد می باشد . فعالیت میکروارگانیسم های وضع خاک درابیاری غرقابی و بالا امدن سطح اب زیر زمینی موجب تشکیل لکه های خاکستری رنگ به نامClay  در این خاک ها می گرددکه نشان دهنده ی کمبود اکسیژن ازاد و در نتیجه احیای اکسیدهای سه ظرفیتی اهن می باشد.(روزی طلب،1369،ص20)

 

 

ج:خاک تپه ماهور و کوهستان:

درارتفاعات منطقه وجود داشته و از نوع لیتوسل از ناحیه ی خاک های برون جنگلی می باشند.این خاک ها اغلب به علت داشتن شیب تند قابل کشت نیستند،امادر قطعات کوچک کم شیب ان ها درختان میوه و پاره ای دیگر می تواند کاشته گردد.

جنگل هایی که بخشی از این خاک ها را می پوشاند از نوع برگ ریز می باشندکه قسمت عمده ی ان ها درختان راش و بلوط و در بعضی از نقاط انواع درختان سوزنی برگ تشکیل می دهند.خاک های لیتوسل در ناحیه ی خاک های برون جنگلی معمولا در زمین های پر شیب و ناهموار قرار داشته و توسط جنگل پوشیده شده اند.این خاک ها را صرفا با اتخاذ روش های مناسب می توان برای احداث باغات میوه و یا حتی تولید سایر محصولات کشاورزی مورد بهره برداری قرار داد.(روزی طلب،1369 ص1)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

-آیا شرایط اقلیمی شهرستان رامسر برای کاشت گیاه کلزا مناسب می باشد؟

– کدام عوامل جغرافیایی در منطقه در کاشت گیاه کلزا تاثیر می گذارد ؟

– مکان های مساعد و نیمه مساعد و…برای رویش کلزا در شهرستان رامسر کدام می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه