عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه هناصر اقلیمی و تاثیر آن در پدیده های فنولوژیکی کلزا در شهرستان رامسر

قسمتی از متن پایان نامه :

4  پیشینه پژوهش

شهیدی:1387/  در پژوهش خود تحت عنوان بعضی نکات مهم در زراعت کلزا عنوان نمود کلزا را بایستی در زمینی کاشت که خاک حاصلخیز زه کشی خوب و جمعیت علف هرز کم داشته باشد و در مزارعی که علف های هرز هم خانواده با کلزا مانند تربچه وحشی و خردل وحشی آلودگی شدید دارند از کشت کلزا خودداری نمود .

احمدی:1378 / کلزا با نام علمی Brassica napus  از تیره چلیپاییان و به عنوان گیاه روغنی و علوفه ای در غذای بشر و دام و صنعت کاربرد دارد. به دلیل اسید چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول و صفر فیزیولوژیکی پایین و مقاومت به خشکی بالا آن را به عنوان گیاه روغنی با ارزش مطرح ساخته می باشد .

ادب و همکارانش:1386 / در مقاله ی خود به عنوان تقویم های زراعی راهبردی مناسب در مدیریت ریسک سرمازدگی مطالعه ی موردی شهرستان سبزه وار به این نتیجه رسیدند که در کشور ما کشت کلزا با بهره گیری از تجربیات کوتاه مدت و با حدس و گمانه زنی و آزمایش و خطا همراه می باشد و عملیات زراعی کشت کلزا را بایستی طوری برنامه ریزی نمود تا با شرایط اقلیمی منطقه مطابقت داشته باشد.

رسولی و همکاران:1387 / در تحقیقی با عنوان مقابله با سرمازدگی در کلزا اعلام داشتند که کلزا محصول مناطق معتدل می باشد و در اثر اصلاح و سازگاری کشت آن در سایر مناطق موثر می باشد.

اسکندری و همکاران:1388 / در مقاله ی مطالعه تحمل نسبی ارقام پیشرفته گیاه کلزا اظهار کردند هیبرید  Hyola401 تحت شرایط مختلف نسبت به سایر ژنوتیب های گیاه کلزا برتری دارد. این هیبرید با عنایت به زود رسی از شرایط تنش زای انتهای فصل اجتناب و با در نظر داشتن پتانسیل بالا در تمامی نقاط خشک و نیمه خشک کشور مانند ایرانشهر توصیه می گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ذبیحی حسن:1387 / در پایان نامه ی خود تحت عنوان ارتباط ی بین کشت مرکبات و اقلیم در شهرستان رامسر اقلیم این شهرستان را به شدت تحت تاثیر دریای خزر و همچنین رشته کوه های البرز میداند .محرمی سعید:1389/ در پایان نامه خود آگروکلیمای گیاه صنعتی کلزا در محدوده رودخانه قزل اوزن نتیجه گرفته می باشد که کشت گیاه کلزا در منطقه طارم به هر دو صورت دیم و آبی به آبیاری نیاز دارد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

-آیا شرایط اقلیمی شهرستان رامسر برای کاشت گیاه کلزا مناسب می باشد؟

– کدام عوامل جغرافیایی در منطقه در کاشت گیاه کلزا تاثیر می گذارد ؟

– مکان های مساعد و نیمه مساعد و…برای رویش کلزا در شهرستان رامسر کدام می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه